strefy-erogenne-mezczyzna„MOWA, KTÓRA ZMIENIA CIAŁO”

Forum Polskiego Pola Lacanowskiego i MiTo art.café.books zapraszają na wystąpienie z cyklu „Czym jest psychoanaliza?”. W trakcie prelekcji Marcin Klaus postara się rzucić więcej światła na najbardziej, jego zdaniem, tajemniczy aspekt mowy. Prelegent zapowiada to spotkanie następująco:

Posiadamy ciało tak mocno ukształtowane przez dźwięki. Tak mocno, że dźwięki ściskają żołądek i uderzają do głowy. Jesteśmy bardziej poezją niż poetą, jak mówi Lacan. Leśmianowy chruśniak prawie drażni nasze usta i skórę. Przerażenie robi to radykalniej. A jeszcze dźwięki, które poruszają nas tylko osobiście. Stanowią również część naszej codziennej neurozy. Bezsensowne dźwięki, które układają się w słowa. Słowa, które wyrażają nas. I o których istnieniu nawet nie wiemy.

Marcin Klaus jest jednym z założycieli Forum Polskiego Pola Lacanowskiego. Studiował na UW na Wydziale Psychologii oraz Wydziale Matematyki. Zawodowo zajmuje się analizą współczesnej kultury i życia codziennego.

Wykład odbędzie się 19 czerwca 2017 (poniedziałek) o godz. 20:30, w MiTo art.café.books, ul. Ludwika Waryńskiego 28, Warszawa.

Wstęp wolny!