dolarForum Polskie Pola Lacanowskiego oraz MiTo art.café.books zapraszają na wykład „Pieniądze, praca, brak, czyli co Midas ma wspólnego z psychoanalizą?” w ramach cyklu pt. „Czym jest psychoanaliza?”, 19 grudnia 2016 w MiTo art.café.books, przy ul.Waryńskiego 28.

Prelegentem będzie Jan Tkaczow, psychoanalityk lacanowski praktykujący w Warszawie, członek-założyciel Forum Polskiego Pola Lacanowskiego. W ten sposób zapowiada swoje wystąpienie:

Jouissance, surplus jouissance, wartość wymienna, wartość użytkowa, fallus, Inny. Trudności w operowaniu terminami lacanowskimi napotykamy codziennie. Niemniej cała rzeczywistość, wszystkie jej przejawy, wszystkie jej pytania i wszystkie jej dwuznaczności odkrywają swą prawdę – prawdę teoretyczną – w teorii lacanowskiej. Tym razem weźmiemy na warsztat coś tak banalnego i wulgarnego jak pieniądze. Do tego dorzucimy szczyptę wiedzy, i tej z nieświadomego i tej z nierozpoznania, zmieszamy z ciałem i rozkoszą, a na koniec spróbujemy pokazać jak doszliśmy do finału analizy. Przy okazji dowiemy się czego powinniśmy używać, a co oszczędzać i dlaczego sprawia nam to takie trudności?

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych 19 grudnia, na godzinę 20:30 do MiTo art.café.books

(ul. Waryńskiego 28 przy Metrze Politechnika)

Wstęp wolny!