Perwersyjnego przewodnika po ideologiach

 

Już 6 grudnia na ekrany polskich kin trafi „Perwersyjny przewodnik po ideologiach”, najbardziej pobudzający intelektualnie film ostatnich lat. Slavoj Žižek, jeden z najciekawszych i najpopularniejszych myślicieli naszych czasów w prowokacyjny sposób patrzy na naszą rzeczywistość i kształtujące ją ideologie oraz uświadamia, jak każda z nich manipuluje naszymi pragnieniami i marzeniami.

4 oraz 5 grudnia o godz.18:00 zapraszamy do warszawskiego kina Muranów na specjalne przedpremierowe pokazy „Perwersyjnego przewodnika po ideologiach”, którym towarzyszyć będą debaty.

Po pokazie 4 grudnia zapraszamy na debatę pt. „Czy można uciec od ideologii?”. Udział w niej wezmą Agnieszka Wiśniewska – krytyczka filmowa związana z Krytyką Polityczną, Kuba Mikurda – filozof, psycholog, filmoznawca i student Slavoja Žižka, Jakub Majmurek – filmoznawca, filozof, redaktor Dziennika Opinii Krytyki Politycznej, tłumacz książek Slavoja Žižka oraz Krzysztof Wolański, filozof, autor książki „Sędzia Schreber: Bóg, nerwy i psychoanaliza”. Debata organizowana przez Krytykę Polityczną oraz Korporację Ha!art we współpracy z Gutek Film.

Starbucks a ideologia – fragment filmu: http://www.youtube.com/watch?v=jY4GtROqsfo

5 grudnia po pokazie filmu „Perwersyjny przewodnik po ideologiach” odbędzie się natomiast debata pt. „Kupuj i rób co chcesz” z udziałem Doroty Chrobak, dziennikarki filmowej Radia PIN, Jana Sowy, materialistyczno-dialektycznego teoretyka kultury, doktora socjologii, przewodniczącego rady Fundacji Korporacji Ha!art, oraz Jacka Pawlaka, filozofa, Członka Zarządu Klubu Twórców Reklamy. Na debatę zaprasza Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR  i Klub Twórców Reklamy oraz Gutek Film.

Coca-Cola a nasze pragnienia – fragment filmu: http://www.youtube.com/watch?v=ohub5taseho

Film w kinach od 6 grudnia.

Autor: Albert Salamon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*