WstęgaPOŻYTKI PŁYNĄCE Z POWTÓRZENIA

Forum Polskiego Pola Lacanowskiego i MiTo art.café.books zapraszają na kolejny wykład z cyklu „Czym jest psychoanaliza?”. Tym razem, Marcin Klaus pod hasłem: „Pożytki płynące z powtórzenia” przedstawi rozważania na tenże temat. Prelegent zapowiada to spotkanie następująco:

Wiemy, że powtarzamy. Wiemy bardziej, gdy efekty są nieprzyjemne. Wiemy, wiemy. Gdy w pracy powtarzamy, gdy w rodzinie powtarzamy, gdy powtarzamy w miłości. Czego nie wiemy?  Że powtórzenie może zaskoczyć. Tego nie wiemy.  Że może być inspirujące. To rzadko wiemy.
Skąd się ono bierze? Co można wyłuskać z powtórzenia? Czemu psychoanaliza uważa powtórzenie za jedno z czterech podstawowych pojęć? Zapraszam na spotkanie. Oczywiście ze swoimi powtórzeniami.

Marcin Klaus jest członkiem-założycielem Forum Polskiego Pola Lacanowskiego. Studiował na Wydziale Psychologii UW oraz na Wydziale Matematyki UW, zawodowo zaangażowany w badania społeczne i etnograficzne.

Wykład odbędzie się 30 stycznia 2017 (poniedziałek) o godz. 20:30, w MiTo art.café.books, ul. Ludwika Waryńskiego 28, Warszawa.

Wstęp wolny!