MIĘDZYNARODOWE DNI SZKOŁY PSYCHOANALIZY
FORÓW POLA LACANOWSKIEGO Z FRANCJI

4 i 5 grudnia 2010, Palais des Congrès – Porte Maillot – Paryż
„Mowa i Pismo w psychoanalizie”

Dni stanowią kontynuację tematyki seminarium miedzynarodowego, jakie w lipcu odbyło się w Rzymie, jako, że dotyczyc będą kwestii mowy jako spotkania słów z jouissance i wpisywania się mowy w ciało. Temat ten odnosi się zarówno do kwestii kierunku leczenia, jak i do kwestii końca analizy.

Komisja naukowa : Carlos Guevara (odpowiedzialny za Dni), David Bernard, Anne Castelbou, Patricia Dahan, Anita Izcovich, Claude Léger, Pascale Leray, Colette Soler

Komisja organizacyjna : Miyuki Oishi (Odpowiedzialny za Dni), Pierre-Louis Buré, Monique Fourdin, Anne Le Bihan, Elisabete Thamer, Irène Tu Ton, Anastasia Tzavidopoulou, Jean-Luc Vallet.

Koszt uczestnictwa :
– do 31 lipca: 90 Euro
– po 1 sierpnia: 110 Euro

Dni odbędą się w języku francuskim, z tłumaczeniem symultanicznym na język hiszpański i włoski. Organizatorzy wkrótce potwierdzą czy Dni będą również tłumaczone na angielski – zależy to głównie od liczby uczestników zainteresowanych takim tłumaczeniem, dlatego zainteresowani udziałem w Dniach proszeni są o przekazanie takiej informacji do Anny Wojakowskiej-Skiba.